Všetko, čo ste chceli vedieť o tvorbe webových stránok. Rady pre tých, ktorí si chcú dať vytvoriť webové stránky, ale aj pre tých ktorí ich chcú vytvárať.
Ako nenaletieť na rozprávky tvorcom webov a markeťákom, ktorými Vás oberajú o peniaze?
Možno ste už čítali mnoho diskusií a článkov o tom, čo robia úspešní ľudia inak ako neúspešní. A čo by som ja vypichol ako úplne najdôležitejšie?
Mnoho ľudí sa trápi s nedostatkom financií a prežíva od výplaty k výplate. V snahe niečo málo ušetriť si nedoprajú všetko, čo by chceli.
Nováčik rozmýšľajúci o kariere programátora si kladie otázku: „Ako začať?“ Technológií, programovacích jazykov a pojmov je veľa. HTML, CSS, JavaScript, TypeScript, Java, C++, C#, Objective C, Python, Swift, SQL, XML, JSON, PHP, Angular, Laravel, Wordpress, Umbraco, MVC, .NET, ASP.NET …
Minule som dostal otázku od človeka, ktorý by sa chcel stať programátorom. „Čo by ste mi poradili? Špecializovať sa na Frontend/Backend/Fullstack?“ Podľa mňa ...
Ako vytvoriť webové stránky? V prvom rade musíte mať jasno v tom, prečo chcete webové stránky vytvoriť?
Rýchlosť zobrazenia webových stránok je jeden z najdôležitejších faktorov, ktorý rozhoduje o tom, či návštevník vašich webových stránok využije vaše služby.
Pútavé obrázky sú základom pre každý pekný web. Okrem vzhľadu obrázka sú však dôležité aj ďalšie faktory, na ktoré netreba zabúdať.
Pekný vzhľad je dôležitý. Avšak, aby webová stránka plnila svoj cieľ a poslanie, tak iba pekný vzhľad nestačí. Niekedy môže byť krása dokonca na škodu.
Rozmýšľali ste niekedy prečo je na svete veľa futbalistov, ale málo neurochirurgov? Alebo prečo vo fabrike pri páse driete ako kôň a programátor sedí v tepľúčku domova pri kávičke a má plat lepší ako “operátor výroby” (čo je iba honosnejší názov pre prácu pri výrobnom páse)?
Uvažujete o práci v IT? Po absolvovaní nášho kurzu základov programovania a tvorby webových stránok sa môžete uchádzať o viacero pracovných pozícií v softvérových firmách.
Podľa portálu platy.sk patrí odvetvie informačných technológií na 2. miesto v rebríčku výšky platov na Slovensku. V prípade, že uvažujete o zamestnaní v počítačovej firme, ale nemáte veľa skúseností, máme pre vás 5 tipov aké zamestnanie by bolo pre vás na úvod vhodné.
Hoci sú webové stránky tvorené pomocou HTML, CSS, JavaScriptu a ďalších technológií, tak múdre hlavy nad tým všetkým vytvorili CMS, aby si obsah webových stránok mohol upravovať aj laik, ktorý o HTML, CSS a JavaScripte v živote nepočul.
Máte na webe alebo v e-shope veľa návštev, ale iba veľmi málo návštevníkov u vás nakupuje? Možno ste zanedbali user experience.
Mať web nestačí. Ak majú web stránky pomáhať v podnikaní a najmä v predaji, musíte vedieť kto ich navštevuje, čo ľudí na vašom webe zaujíma, čo všetko si pozerajú a hlavne, kde ich návšteva končí a prečo končí. Pozrime sa ako na to ...
Malé zmeny môžu znamenať veľký rozdiel. Navigácia na webe je výborným príkladom. Štruktúra a texty vo vašej navigácii môžu výrazným spôsobom ovplyvniť výsledky. Tu je zoznam odporúčaní na vylepšenie navigácie na webe.
Vytvárajte a optimalizujte webové stránky pre mobilné telefóny. Ak to neurobíte, vaši zákazníci odídu ku konkurencii.
Každý kto sa začal zaoberať myšlienkou, že sa bude živiť programovaní, tvorbou webových stránok alebo jednoducho iba hľadá prácu v IT, zrejme narazil na nasledovné otázky. Čo sa musím naučiť? Ako sa to robí? Čo k tomu potrebujem? Narazíte na kurzy HTML, CSS, JavaScript. Potom Bootstrap, jQuery, React atď.
HTTPS je bezpečnejšia forma používania internetu. HTTPS bolo kedysi určené najmä pre heslá a ďalšie citlivé informácie. Dnes však celý web prechádza hromadne na HTTPS a opúšťa HTTP.
Začínate podnikať. Alebo už podnikáte a uvádzate na trh nový produkt, či službu. Zverejníte svoju ponuku na internete a zrazu sa objaví viacero zaručených radcov, ktorí vás kritizujú a smejú sa z vašej ponuky. Sú to hejteri. Stavme sa, že ani jeden z nich nebude mať prosperujúce podnikanie. Možno začnú podnikať, ale ak svoj postoj nezmenia, veľmi dlho podnikať nebudú.
Mnoho začínajúcich podnikateľov vidí svoju výhodu v tom, že dokážu byť lacnejší ako konkurencia. Avšak byť najlacnejší, je obrovská chyba. Azda tá najväčšia, ktorú môžete ako podnikateľ urobiť.
Rozmýšľate na akú školu poslať svoje dieťa? Alebo rozmýšľate sami o sebe? Čomu sa venovať? Čím sa živiť? Byť programátorom má svoje nesporné výhody, ktoré vás možno presvedčia o tom, že je to pre vás to pravé živobytie.
Koľko krát ste už počuli radu, že musíte byť vo výsledkoch vyhľadávania cez Google na prvých priečkach? Ak nejaký čas podnikáte a máte web, tak zrejme už veľakrát. Má to svoju logiku. Keď ľudia niečo vyhľadávajú cez Google a neobjavíte sa na prvých priečkach, tak na váš web neprídu.
Neviete ako pracovať menej a zarábať viac? Pozrite si 7 príkladov povolaní, v ktorých môžete svoj biznis postaviť na odmeňovaní nezávislom od počtu odpracovaných hodín.
Vidíme to všade. Množstvo ľudí sa sťažuje, že má nízky plat. Že pracujú veľa a zarábajú málo. Je to aj váš prípad? Tak si prečítajte ako si zariadiť život, aby ste pracovali menej a napriek tomu zarábali oveľa viac ako doteraz.
SEO optimalizácia je postup, ktorý zabezpečí, že sa konkrétna webová stránka zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania cez Google a v iných vyhľadávačoch na prvých priečkach. Myslieť si, že SEO optimalizácia my zvýši počet zákazníkov na webe a predaje je však hlboký omyl.
Používate Gmail a neprišiel vám e-mail, ktorý vám mal prísť? Potom je dôvodom zrejme fakt, že si Gmail myslí, že je múdrejší ako vy a doručí iba tie e-maily, o ktorých si myslí že sú pre vás vhodné.